3
3 Puanlar

Bağımlılık Yapan Maddeler

İnsan kırılınca susar ya hani, aslında susmaz. Söylemediği her cümle, söylenecek bütün cümlelerdir. Kafanız karıştı sanırım. Biraz örnek verelim o halde. Birine kızdınız ve o an o kızgınlıkla şerefsiz vs dediniz. İşte bu kadar ona söyleyeceğiniz şey o kadar bitti, kızgınlık geçince de gitti. Ama canınız yandığı halde susuyorsanız işte o vazgeçmişliğinizin en büyük kanıtıdır.  İçinizde bir sürü cümle döner ama dışa çıkmaz. Söylemedikçe daha çok büyür içinizdeki. Kişinin şahsına söylemezsiniz belki ama gıyabında içinizde neler neler söylenilir. Konunun başına dönersek hiçbir şey söylenmediğinde aslında söylenilecek her şey söylenmiştir bile. Kısaca bir şey söylenmiyorsa bitmiştir…

Bağımlısı olduğumuz, bağımlılık yapan maddeler vardır. Alkol, sigara diğerleri bizi aşar zaten. Bunları kullanan insanlar bıraktıktan sonra hiç kullanmamış insanlara nazaran daha çok uzak durur bu maddelerden. Çünkü kurtulmanın nasıl zor olduğunu bilip tekrar bağımlısı olmaktan korkup kaçar, uzak dururlar.

Diyeceksiniz ki senin yazılarına ne alaka Yeşilaycı mı oldun? Yeşilay, Kızılay beni aşıyor. Ama aynı bazı maddeler gibi bağımlısı olduğumuz, onsuz nefes bile alamadığımız, yoksunluğunu çektiğimiz insanlar vardır. Onlar hayatımızda yokken zaman geçmek bilmez, geçen zamanda geçerek değil de daha çok delerek geçer. Abarttığımı düşünenler aşk denilen duyguyu tatmamış olanlardır. Maddeyi bilmem de birinin yoksunluğunu çekmek tarif edemeyeceğim, örneklendiremeyeceğim bir şey. En azından benim kelime dağarcığım bunu anlatmaya yetmiyor.

Velhasıl ı kelam, bağımlısı olduğunuz insanın yokluğuna alışırsanız o insanı asla hayatınızda tekrar istemezsiniz. Hele ki o insan varlığında sizi yokluğuna alıştırdıysa.

Yazının  şarkı tavsiyesi: Sezen AKSU : NEYE YARAR

YAZAMAYAN: AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
3
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı