4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Sarhoş Olmak

Bir dakika bile siz olmadan duramadıklarını, sizi sürekli özlediklerini söyleyenler var ya hani bir bahane ile siktir olup gidenler. Hani yeni birilerini bulunca, kankitoş ortamına girince, orada oraya sürterken, (çünkü siz bir yere gidince gezmek değil sürtmek oluyor) siz aklına zerrece gelmiyorsunuz. Diyorsunuz ki bu muydu ya benimle konuşmak, görüşmek için kavga eden. Bu muydu beni göremeyince deliye dönen, suratı kıçıma dönen? Etrafında birileri varsa, ortam gezmeye uygunsa kimsenin aklında değilsiniz.

Zaten akla gelmek değildi ki derdim, kalbinde olsam yeterdi. Boş zamanlarında aşk acısı çekenlerin, biz kalplerine de girmedik ki zaten.

Şunu yapmadın, bunu yapmadın diye şikâyet edenler var ya sürekli, sizi zerrece sevmeyip, sizin sevginizi verdiğiniz değeri sorgulayanlar, onlarda siz ne kadarsınız biliyor musunuz? Ben diyeyim size, kimseleri yokken, eğlenceleri bitince var olacak kadar. Sizin için kıçı kırık şeylerden vazgeçemeyenler değil miydi sözde canından bile vazgeçecek olanlar? Hadi oradan! Siz kim, sevmek kim?

Benim ateşimi, yangınımı sorgulayanlar, benim yangınlarımın ancak odunu oldular. Yaktıkları için suçlamadılar da kendilerini, vicdanlarını rahatlatmak için külü suçladılar. Sen küldün dediler yakıp kül eden onlar değilmiş gibi. Daha da kötüsü ne biliyor musunuz? Küllerinizden yeniden doğa biliyorsanız sizden kötüsü yok. Tabi bu arada onlar düşmüşse, mutsuzsa suçlusu sizsiniz yine. Mutlularsa sizi hatırlamak da ne?

Sevmeyi bilmeyenlere sevmeyi öğretecek değilim. Hele hele oynamayı iyi bilenlere sevgiyi anlatacak kadar da aptal. İnsan kendinden eminse, verdiği sözleri tuttuysa, bunları yaparken de amaaaaaaaaaaaaaa demiyorsa, gerisi boştur. Verdikleri sözleri tutmayıp sizi suçlayanlar olacaktır, kıvıracaklardır dansözleri kıskandıracak şekilde. Ne de olsa alışkındırlar düğünlerden, eğlencelerden kıvırmaya.

Siz elinde rakı kadehi, şarap şişesi ile avare avare dolaşanları mı aşk acısı çekiyor sanıyorsunuz? Aşk onunla sarhoş olup, bir daha hiçbir alkolü değdirememektir o dudağa.

Gözlerinde sarhoş olduğum günden beri içki ile aram iyi değil benim. En son gözlerinde sarhoş olmuştum, o günden beri ayık değilim.

Yazamayan : AHMET KARADAYI

Yazının şarkı tavsiyesi: Tahir Palalı  -Pervaz / Ah u Figan Dilber

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
1 Paylaş, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı