4
4 Puanlar

Kitap Okuyan İnsanlar

Eğer kitap okumayı seviyorsanız ve bu çevreniz tarafından da biliniyorsa iki lafın birinde sen çok kitap okuyorsun ama diye başlayan cümleler duyarsınız. Çok kitap okuyorum diye kendini bir şey sanma, çok kitap okuyorum diye her şeyi biliyorum sanma, çok kitap okuyorum diye kendini benden üstün sanma..  Hatta çok kitap okumaktan beynin sulanmış senin diyen bile olur. Bunlar niye söylenir çoğu zaman biliyor musunuz? Ya söyledikleriniz belli zaman sonra hiç okumadığınız bir kitapta karşılarına çıkar, ya da söylediğiniz her şey doğru çıkar, suçlusu da siz olursunuz. Onlar defalarca aynı hatayı yapar ama utanmadan zerre pişmanlık duymayıp gelip seni suçlarlar.

Eskiyi kapatamadıkları için sürekli sizinle ilgili bahane bulurlar. Şunu yapsaydın da bunu yapmasaydın da vs. Adama sorarlar o geçmişin, geçmemişin ağzına sıçmaktan başka ne yaptı da hala onun köpeği olma derdindesin diye. Hele hele her düştüğünde elinden tutan birini niye köpek yerini koyma derdindesin. Defalarca seni kendine getirmeye çalışan birini yaran biraz iyileşince yaralama derdindesin.

Seni ya da senin gibileri bilmemde ben tutunduğum ip elimi kesmeye başladığında bir süre sonra bırakırım inatlaşmam. İnatlaşmam ki elimi ip kesmesin. Herkese verdiğim tavsiyeyi kendim uygularım. Sevgi, değer görmek, değerli olduğunu hissetmek bütün yaraları iyileştirir. Tabi gerçekten iyi olmak isteyenleri. Bak bir dizide geçen bir replikti ‘İnsanın yaralarını saracak birilerinin olması çok güzelmiş. Sırtın ağrır elin yetişmezse kremi sürü verir ya bizimki de o hesap. Kalbimin içinde bir ağrı var. İçime oturmuş bir huzursuzluk var elim yetişmiyor.’(GÖNÜL DAĞI DİZİSİ)

Bak kitap okuyan insanların beyni sulanmaz ama gözü sulanır. Bazen çok okumaktan, bazen de çok sevdiği onu kırıp hakkını yediğinde ona hak ettiği değeri vermediğinde.

Bak ne demiş MEVLANA

Ne fark eder ki, kör insan için elmas da bir, cam da… Sana bakan kör ise sakın kendini camdan sanma!

Sizin elmas olduğunuzu farkedenler illa ki vardır bir yerlerde. Ve elmasın kıymetini bilmeyenler CAM KESİKLERİYLE yaşamaya mahkum kalırlar ölünceye kadar.

Bu yazının şarkı tavsiyesi yok kitap tavsiyesi Yazar: Don Miguel Ruiz: DÖRT ANLAŞMA

Yazamayan : AHMET KARADAYI

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
6
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı