4
3 hisseleri, 4 Puanlar

Kiracıymış Meğerse Kabuklar Yaralarda

Sevmesini bilmiyorsun diyen mi, güzel sevmiyorsun diyen mi, sevgin bana yetersiz geliyor diyen mi istersiniz. Oysaki okuduğum birçok aşk kitabından daha güzel sevmiştim ben. Orada ki süslü cümleleri bir kenara atıp, kelimelerden cümlelerden fazlasını vermiştim ben. Ben, ben olmuyordum severken. Beni o yapıp, ya da onu ben, kısaca biz oluyorduk. Biz derken yanlış anlaşılmasın, benim BİZ dediğim yerde, sadece BEN varmışım. Ben daha güzel, daha huzurlu, daha mutlu yarınlar için kendimi paralarken, bana güzel sevmiyorsun diyenler BEDENİNİ PARAYLA SUNUYORMUŞ. Onların sevmek dediği şey kalpten değil, cüzdandan çıkıyormuş.

Aşk insanı aptal eder diyorlar ya, haksız da sayılmaz diyenler. İnsan âşık olduğuyla arası bozulduğunda hep kendini suçluyor. Kendi de yetmediğinde bu sefer, geçtiği yolları uğursuz mu yapmıyor, üstündeki kıyafetleri mi lanetlemiyor. Ama bir sevdiğine toz konduramıyor, kendini çamura bulayıp. Bu arada aşk adamı aptal eder dedik ya, aptal eden aşk değildir, tek taraflı aşktır adamı aptal eden.

Hep diyoruz ya ‘’YARASINA İLAÇ OLDUKLARIMIZ BAŞLADILAR YARA AÇMAYA’’ diye. Biz onların YARALARINDA KİRACIYMIŞIZ. Yara iyileşince ilk kabuk düşer ya, KİRACIYMIŞ MEĞERSE KABUKLAR YARALARDA..

 

İyileşenin ilk vazgeçtiği olduk bu hayatta. Yarayı iyi edenler kötü oldu da yarayı açanlar hep KALP TACI oldu bu hayatta. İyileşen yaralayıp gitti. Nereye mi? Kalplerine giremiyorsak bari yataklarına girelim diye ya geldikleri yerlere ya da bir benzerlerine. Ama dikkat edin yazının başına, bunların alayı sevmek beğenmeyenler. Ne diyordu MEVLANA ‘ SEVİLMEYİ İSTEMEYENLER SİKİLMEYİ İSTERLER’ neyse MEVLANA’ ya da iftira atmayalım. Kim dedi bilmiyorum, kimse demediyse de şimdi ben dedim.

Nefes almak için sadece oksijene ihtiyaç duymayan insanlar tanıdım. Yalan söylemeden nefes alamayan insanlar. Hep ilahi adalete inandım ben. Kim beni neye değiştiyse onunla sınandı. Bende bulduğunu kimsede bulamasın dediklerim huzurun zerresine muhtaç kaldı.

Hangi tohuma can suyu verdiğine dikkat etmeli insan, gül diye suladığımız kızılcık çiçeği çıkabilir. O yüzden hayatına aldıklarına dikkat etmeli insan. Sevgi bekleyeni sevmeli, başka şey bekleyeni de ücreti, piyasası neyse verip S……  .

YAZAMAYAN : AHMET KARADAYI

Yazının türkü tavisyesi : ZARA : ESKİ LİBAS GİBİ

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

4
3 hisseleri, 4 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı