2
5 hisseleri, 2 Puanlar

Kestane peşine düşen ikili ne diye soracak olursanız hemen hızlıca açıklıyorum. Alemnedio ekibi olarak artık blog yazılarımız haftalık olarak paylaşımını gerçekleştireceğiz. Şimdi gelelim alemnedio ekibinin ilk blog yazısına bizler bu hafta Bartın’ın Amasra ilçesine ait kestane ormanına gitmeye karar verdik. Peki bu karar nasıl gerçekleşti birazda onu konuşalım. Kestaneyi seven kişiler olarak biz neden toplamayalım dedik hafta içi. Sonrasında dedik ki ne kadar zor olabilir ki bilen bir kaç kişiye sorar ve nerede en çok varsa oraya gider ve kişi başı 3-5 kilo toplar geliriz dedik. Peki evdeki hesap çarşıya uymayacak mı?

Pazar günü sabah 6 da karar kıldık ve yanımıza gerekli malzemeleri alıp yola koyulduk. Gideceğimiz yer konusunda net bir bilgimiz olmasa da bir tahmin doğrultusun da bir çok aracın durmuş olduğu ormanın kıyısında durduk. Aracı park edip ormanın derinliklerine doğru patika bir yoldan ilerliyoruz fakat kestaneyi nasıl toplayacağımız konusunda ikimizinde net bir bilgisi yok.

Dikenli olduğunu biliyorduk bu yüzden eldivenlerimiz elimizde aramaya başladık kestaneleri fakat patika yolda yürüdüğümüz için daha önce bir çok kişi geçtiğinde kestaneler toplanmış olduğunu anladık. Kimsenin toplamadığı bir yere girelim diye anlaştık ve patika yoldan ayrılıp iç taraflara ilerledik. Bir kaç tane dikenli ağzını açmamış kestane bulduk ve çantamıza koyduk fakat bir kaç tane bulabildik ve daha da bulamıyorduk. Birden karşımıza ormanı bilen iki kişi çıktı ve tam olarak nasıl toplandığını sorduk. Onlar dikenli olanları ayağıyla ve elinde bir ağaç parçasıyla içinden çıkarıp topluyorlardı. Doğru olan da buydu. Yaprakların arasına düşmüş olanları arıyorlardı sadece biz de o vakit yaprakları karıştırmaya başlayıp onlar gibi aramaya başladık.

Fakat bu ara aramızda geçen bazı konuşmalarda şöyleydi;
Bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştim.
Bundan sonra kestane alırken indirim yapın demeyeceğim.
Kestane kilosu 30 tl deseler bile hakları var.
Daha bir çok cümle sıralanıyordu bizden… Düşe kalka ormanın içerisinde 2 saat kadar süreyle kestane topladık. Yaklaşık ikimiz 3 kilo ancak bulabildik. İlk gitmeden 3-5 kilo kişi başı bulsak dahi yeter derken bu kadar da bulmamız çok iyi falan diyorduk çıkarken. Orman da patikadan ayrılıp derinliklerine girdik de şimdi nasıl çıkacaktık. Geldiğimiz yönde doğru yürümeye başladık ve bir uçurumun kenarına geldik 5-6 metre derinlikte bir dere kenarına gelmişiz araç sesleri duyuluyor ama dereden karşıya geçip araca ulaş malıydık…

Devamında neler mi oldu dersiniz? Devamı Bir sonraki yazımızda…
Blog yazılarımız için TIKLAYINIZ

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

2
5 hisseleri, 2 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı