3
3 hisseleri, 3 Puanlar

Kaktüs Gibi İnsanlar

Kaktüs Bakımı

Biz kimleri sevmedik ki? Bir kaktüsü düşünün mesela. Baktığınızda çiçektir ama seveni yok denecek kadar azdır. Genelde birilerine laf sokulacağı zaman hediye edilir. Senin de böyle dikenlerin var, dilin sivri falan demek için. Kaktüs gibi insanlar vardır, kaderi kaktüse benzer yani. İnsandırlar sonuçta ama seveni azdır ya da yoktur hiç. Kaktüs kötü mü diye sormayın sakın, ben severim kaktüsleri. Kim bilir belki bende bir kaktüsüm sonuçta sevenimiz yok şükür. Kaktüs bakımı en kolay çiçektir aslında, suyu çok sevmezler. Bırak bir kenara ara ara orada mı diye kontrol et. Fazla sularsan çürür.

Seni de öyle sevdim işte, kimse tarafından sevilmediğin halde ben seni sevdim. Kimsenin sevmeye layık görmediği seni, sevdim. Kaktüs nasıl fazla suya, ilgiye, sevgiye dayanamıyorsa, sende sevilmeye dayanamadın. Sevilmek nasıl bir şey bilmediğin için bugüne kadar sevilmediğin için ağır geldi bir şeyler. Alışmadığı bilmediği alanlar korkutucu gelir insana.  Bugüne kadar kullanılmaktan, sevilmeye sıra gelmemiş sende de.

Olmuyorsa zorlamayın. Bazıları unutulmayı, sevilmekten daha çok hak eder. Biz, bize yakışan sevmek diye diye eşekleri de yarış atı zannettirdik. Madem bize yakışan sevmek, önce kendimizi sevelim. Çünkü en çok insanın kendisi hak eder güzel şeyleri. Sen kendine o değeri vermezsen kim verir sana hak ettiğin değeri. Zor gününde yanında olduğunu unutanlar, ilk düzlükte bırakmadılar mı bizi bir başımıza? Hem de yaptığımız her şeyi unutup nankörlük yaparak, suçlayarak.Hep diyoruz ya hani; ‘’KÖRÜN GÖZÜ AÇILDIĞINDA KIRDIĞI İLK ŞEY BASTONUDUR’’ diye.  Unuturlar kardeşim, unuturlar. O baston niye vardı, o yollar niye kullanılırdı, bazı şeylere neden gerek duyuldu? Unuttular… Unutsunlar, geçmişini unutanın geleceği olmaz, olmadı da. Neden mi? Aynı hataları tekrar tekrar yaparlar. Siz aynı hataları yaparsınız da bastonu bulabilir misiniz sanıyorsunuz bir daha?

Gün geliyor; kılına bile kıyamadıklarımız, canına kıysa, kılı kıpırdamıyor insanın. İnsanı bu duruma getirmeyin. Kaktüs gibi olmayın.

Hamiş: Yazının sonunda emojilerle fikrinizi belirtebilirsiniz. Her türlü eleştiriye açığım. Beni eleştirenler benden daha iyisini yapabildiği sürece tabi ki. Oraya olumsuz bir emoji koyuyorsanız daha iyisini yazıp göndereceksiniz. Gönderemiyorsanız … Gülüp geçerim sadece.

Bu arada yazılarım hamilelerde ve hazmedemeyenlerde kusma etkisi yaratabilir. Poşetinizi alın öyle okuyun. Teşekkür ederim değerli vaktinizi bana ayırdığınız için.

YAZAMAYAN : AHMET KARADAYI

YAZININ ŞARKI TAVSİYESİ : HİRAİ ZERDÜŞ: SEN KUŞLARA UYMA

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

3
3 hisseleri, 3 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
2
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
1
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı