11
11 Puanlar

Gerçekten Özgür müyüz?

Sabahın köründe aklıma düşen bir cümle beni bu yazıyı yazmaya iten. Cümleyi şimdilik bir kenara bırakalım da hayata bakalım biraz. İnsanlar özgürleştiğini sandıkça, daha çok tutsaklaşıyor gibi. İstediğimi giyerim, istediğim yeri gezerim, istediğimi yerim. Acaba gerçekten öyle mi? Gerçekten istediğimizi mi giyiyoruz? Ya da moda diye dayatılan birilerinin bize giymeye dayattığı şeyleri mi? Cevabı çok basit bunun. Bu sene kırmızı moda diye kırmızı giyiyorsan sen hala tutsaksın. Ama benim rengim siyah, beyaz, sarı vs deyip kendi seçtiğini giyiyorsan işte özgürsün. Birileri istiyor diye pantolonunun dizlerini parçalıyorsan, saçını başını renkten renge sokuyorsan, kusura bakma ama zincirin başkalarının elinde. Gezmeye gittiğin yerleri sosyal medyadaki paylaşımlara göre seçiyorsan sen müebbeti çoktan yemişsin zaten.

Diyeceksin ki nereden çıktı bu özgürlük, tutsaklık aşkı. Sabahın köründe gele gele aklına bu mu geldi. Buradan başladı gelmeye. Şimdikiler hayatında biri olunca, bir şeylere karışınca ayak bağı olduğunu düşünüp özgürlüğünü kısıtladığını düşünüyor ya sanki çok özgürmüşler gibi. Hayatını düzene sokmaya, eksiklerini tamamlamaya çalışanı fazlalık sanıyorlar ya. Fazlalık sandığın seni tamamlayan oysa.

 

Etrafını gereksiz insanlarla doldururken yalnız kalmam sanıyorsun, aslında sen kalabalık oldukça yalnızlaşıyorsun. Sırf sana duymak istediklerini değil de doğruları söylüyor diye olması gerekenleri yok sayıyorsun. Gözüne, gönlüne sokmaya çalıştıklarını görmezden geliyorsun. İşe alırken birini öz geçmişine bakarsın ya hani birini alırken de bakmalı. Bu adam neler yapmış, nasıl sevmiş, hislerinde yönlendirmelerinde hiç haksız çıkmış mı? Her şeyi geç sana söylediklerinde hiç yanılmış mı? Kendinden bile sakladıklarını bilmiş mi?

 

Herkes o kadar tam, o kadar mükemmel ki. Neden birilerini hayatlarını almak isterler anlayamadım.

İşin gerçeği şu gerçekten anlamak isteyenlere; HER İNSAN YARIMDIR, BİRBİRİLERİNDE TAMAMLANIR. KENDİNİ TAM ZANNEDEN KİŞİLERDE DE SEN FAZLALIKSINDIR.

Yaram olma benim, yarım olup tamamla.

Birbirinizi tamamladığınız sürece hayat güzeldir.

Söyleyenini bilmediğim çok güzel bir söz var aslında her şeyi çok net anlatan;’ İnsan insanı; Ya tamamlayamadı, Ya da tam / anlayamadı. Eksilen eksilene.’

Yazının şarkı tavsiyesi : SEZEN AKSU- NE AĞLARSIR BENİM ZÜLFÜ SİYAHIM ( BENDE Kİ ORJİNAL SES KAYDI KADAR OLMASADA :))

Yarım saat baktım durdum ama karar veremedim hangisi olsun

AHMET ÇABUK ŞİİRLERİNİ ZAFER YILDIRIM yorumlarıyla karar veremedim hepsi birbirinden güzel. Açıp açıp dinleyin siz kafanıza göre seçin.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

11
11 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
8
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
12
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

3 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı