9
2 hisseleri, 9 Puanlar

Nasrettin Hoca Fıkrası Olsaydı Keşke

Bindiği Dalı Kesmek Fıkralarda Olmaz Sadece

Birilerinin yaslandığı ağaç, duvar olup, her seferinde onun altında kalmayı nasıl beceriyorum bende bilmiyorum. Nedir bu bende ki insanlara güvenme merakı? Anlamadım gitti. Sanki kavun, karpuz alıyorum da bu sefer diyorum doğrusunu seçeceğim. Hormonlu işte hepsi nesini anlamıyorsam. Birileri ilaçlamış, zehirlemiş, zehirlerini akıtıyorlar suçsuz, günahsız olanlara. Kendilerine panzehri olacakları kendi elleri, dilleri, yürekleriyle zehirliyorlar farkında bile değiller. Nefessiz kaldıklarında yaslanıp dinlendikleri ağaçtık oysa. Sadece NASRETTİN HOCA fıkralarında kesmiyorlarmış bindikleri dalı, gerçek hayatta da kesiyorlarmış HOCAYA özenen andavallar. Hani hoca şeytandı, öyle demiştik. Denilenler, yazılanlar çok mu hoşunuza gitti de aynı yoldan gittiniz.

Onlardan bir farkınız kalmayacaksa niye siz olasanız ki hayatımda? Aynı yalanları söyleyip, aynı yaraları açtıktan sonra niye siz olasınız? Bilinmişi, denenmişi varken.

 

Keşke o yolu kullanıp gidenlere de sorsaydınız, yollar nasıl? Bu dünya öyle bir dünya ki gün gelir şeytanı bile tövbekâr yapar. Şeytan tövbe etmez mi diyorsunuz? Zamanı var deyip susarım bu hususta. (Anlamayana Arapça huşüş)

İşin daha da garibi, ben her mevsim çiçek açıyorum da dalımı kesmeye çalışanlar yine o dala konmaya çalışıyor ya, o kısmı bir türlü anlayamıyorum. Size öğretmiyorlar mı benden bir kere değer gören hiç bir yüreğin ikliminde yaşayamaz bir daha. Kuşlar daldan dala konar, sizin de beyinde kuşluk var galiba.

Ağaç, dal demişken, ben niye ağaç dikmeye sardım biliyor musunuz? Artık insanlarda aramıyorum tutunacak dalları, kendi dalımı kendim buluyorum. Tohumundan, fidanına, toprağından, gübresine hepsi tek tek elimden geçiyor. O yüzden bendeki dallar kesmenizle bitmez.

Kestiğiniz o dala konamazsınız, kanadınız kırıldı uçamazsınız. Nasıl mı kırıldı kanadınız? Gözümden öyle bir düştünüz ki kırılmama şansı yoktur eminim.

Ben o duvarın altından kalkarım da benim güvenimi yıkanlar, kalırlar o duvarın altında.

Bir şairin dediği gibi ( tek bir şiiri olmayan şair) Yazmasın artık şairler şiir, gitmiyor mısralar doğru insanlara. Yarasına kabuk olduklarımız başladılar yara açmaya

Yazının şarkı tavsiyesi AYTA SÖZERİ : ANILARIMA YAZIK

oklardan puan vermeyi emojilerden fikirlerinizi beyan etmeyi unutmayın!

             AHMET KARADAYI


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

9
2 hisseleri, 9 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
1
Kızdım
Sevdim Sevdim
6
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
1
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
2
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı