7
2 hisseleri, 7 Puanlar

    Seni Seven Öldü Haberin Var Mı?

Herkes birilerinden gidiyor. Sosyal medya atarlı, giderli sözlerden geçilmiyor. Gidenler birilerinin koynuna girmiş, yorganın altında bile bıraktıkları, gittim dedikleri, geldikleri yere bakıyor. İnsanlar birbirilerinden, gerçekten gittim dedikleri yerden gidemedikleri için şuan yanında olduklarının yanına gelemiyorlar. Böyle böyle, kaç sevdanın içine edip, yanında olanların hayatına sıçıyorlar. Size ömrüm, canım, aşkım, vs ilanı aşk yaparken bile gelemediklerinin profillerinde, hayallerinde sabahlıyorlar.

Mancar Hakkında

Hep savunduğum bir şey oldu bu hayatta, insan neyi yaşıyorsa dibine kadar yaşamalı, sevdayı da, acıyı da. İçinde hiçbir kalıntı bırakmamalı. Şöyle düşünün bir yemek yapacaksınız, önce kuru fasulye pişiyorsunuz o tencerede sonra tencereyi temizlemeden, içinde kalan kuru fasulye artıklarıyla mancar 🙂 . Sizce o mancar yemeğinden hayır gelir mi? İçinde önceki pişen kuru fasulyeden tatlar kaldığı için asıl pişen yemeğin tadı alınır mı? İlişkilerde böyledir işte, öncekiyle gidenler yeniyi de zayi eder. Olan burada mancara olur, verilen emeklere olur.

Ben bu yüzden birinden, bir şeyden, emek verdiğim her hangi bir şeyden kolay gidemem. Ve hep bundan dolayı eleştirilirim. Kimi zayıf diyor, kimi aptal, kimi de takıntılı. Kimse şunu da demiyor, düşünmüyor, bu adam her şeyin hakkını veriyor. Gitmemek için savaştığımı, uğraştığımı, çabaladığımı gören nasıl olsa diyor buralarda bu gitmez. Biz gidelim de olmadı bir ara döneriz. Gariptir dönüyorlar da gerçekten. Ama nasıl dönüyorlar biliyor musunuz? Onu da şöyle anlatmaya çalışayım. Siz İstanbul otobüsünü bekliyorsunuz aylarca gelmiyor, artık vazgeçiyorsunuz Adana otobüsünü bekleyip biniyorsunuz, İstanbul otobüsü taa  o zaman geliyor. Ama nasıl geliyor? Sağı solu yamulmuş, darbeyi almış hali kalmamış.

Ben birinden kolay kolay soğumam, ama soğuduğuma da bir daha asla ısınmam. Gidenlere, ya da şöyle söyleyeyim, gittiğini sananların kafaları, akılları hep bu tarafta.

Gitmek, ayakla yapılmaz sadece. Önce aklından atacaksın sonra adımını.

Hamiş : Yazıda sıkça geçen MANCAR, BARTIN,ZONGULDAK,KASTAMONU kısaca BATI KARADENİZ BÖLGESİNDE ıspanak, lahana, pazı, çükündür, vb benzer yeşilliklerin genel adıdır.

yazamayan : Ahmet KARADAYI

Yazının şarkı tavsiyesi : Edip Akbayram : Seni seven öldü haberin var mı?

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

7
2 hisseleri, 7 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
1
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı