0
2 hisseleri

WhatsApp Karanlık Mod Geldi!

WhatsApp tarafından Android beta uygulaması yani 2.19.139 sürümü ile karanlık mod kodlarını uygulamaya tekrar ekledi. Karanlık mod bu sefer farklı olarak çağrı, durum ve sohbet ekranını da dâhil etti. Ancak bu özelliğin geliştirme aşaması hala devam etmektedir ve beta kullanıcılarına bile henüz yayınlanmadı.

WhatsApp tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde, ekranın siyah olduğu karanlık mod yerine arka planda koyu gri bir renk yer alıyor. Karanlık mod yerine artık koyu gri bir arka plan gelecek. OLED ekran kullanıcıları için bu durum pek hoş görünmeyecek. Son olarak kişi isimlerinin metinleri hala yeşil renkte kaldığını yukarıda olan resimde görüyoruz. Ancak söylentilere göre yayınlandıktan sonra beyaz renkte olması bekleniliyor.

WhatsApp Karanlık Modu: İşte çok beklenen özelliği etkinleştirmenin yolu

 

WhatsApp Dark modunun kullanıcıların deneyimini daha da arttırması ve ayrıca telefonların, özellikle de AMOLED ekranlı olanların pil tüketimini azaltması bekleniyor.

WhatsApp ‘Karanlık Modu’, neredeyse bir yıldır haberlerde yer alan bir özellik. Yeni karanlık ‘pil tasarrufu’ modundan resmi olmayan bir UI sızıntısı oldu, ancak en çok aranan özelliklerden birinin resmi lansmanı henüz açıklanmadı. Gmail, Google Chrome ve hatta Facebook Messenger’ın hemen hemen her büyük uygulamasının artık karanlık bir modu var ve artık WhatsApp’ın varsayılan yeşil renkten koyu grimsi renge geçmesini bekleyemeyiz .

Bununla birlikte, acele ediyorsanız ve karanlık modun resmi olarak görünmesini bekleyemezseniz, mesajlaşma uygulamasının rengini kolayca değiştirmenize izin verecek bir geçici çözüm vardır. Android kullanıcısıysanız, cihazınızda Android Q beta sürümünü çalıştırıyor olmanız gerekir. Öte yandan, iOS kullanıcılarının iOS 11’de olması gerekir.

Android’de WhartsApp için karanlık mod

Android kullanıcılarının Android Q veya Android 10’un en yeni beta sürümünü çalıştırmaları gerekir. Android Q, yerel bir karanlık modla gelir. Ayarlar ekranına girerek Android Q’daki karanlık temayı etkinleştirin ve ardından temaya dokunun ve “Karanlık” ı seçin.

Şimdi, “Dark” temasını tüm uygulamalara uygulamak için ‘Geliştirici Seçenekleri’ni etkinleştirmeniz gerekir. Ayarlar’da “Telefon Hakkında” sekmesine gidin ve ardından yedi kez “Yapı Numarası” üzerine dokunun. Ana Ayarlar sayfasına dönün ve “Geliştirici seçenekleri” ne gidin. Geliştirici seçeneklerine girdikten sonra, koyu temayı tüm uygulamalara uygulamak için “Koyu koymayı geçersiz kıl” özelliğini açın. WhatsApp şimdi, sohbet sayfası dışında, kullanıcı arayüzü boyunca uygulanan karanlık moda sahip olacak. Sohbet alanını Ayarlar- Sohbetler- Duvar Kağıdı ile kolayca karartabilirsiniz. Şimdi listeden düz koyu bir renk seçin.

Ancak, Android Q şu anda beta aşamasındadır ve herkes için mevcut değildir. Telefonunuz Android 10 beta sürümünü destekliyorsa güncellemeyi kabul etmeniz gerekir.

İOS’ta WhatsApp için karanlık mod

iOS kullanıcılarının karanlık modu uygulamak için iki yöntemi vardır, ancak yöntemlerden biri aygıtı jailbreak yapmanızı gerektirir, bu nedenle daha basit bir yöntemi ele alacağız. iOS 11, iPhone ekranının renklerini tersine çeviren bir “Akıllı Ters Çevirme” özelliği sunmuştu. Tıpkı Android’de olduğu gibi, sohbetler sayfası değişmez ve bu yüzden de burada karanlık bir görüntüyü duvar kağıdı olarak uygulamanız gerekir.

Kaynak : Mobil13

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
2 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı