0
9 hisseleri

Maske ücretleri belli oldu! İşte Maske Fiyatları

Maske satışına izin verilmesinin ardından medikal sektörü temsilcileri ile Ticaret Bakanlığı bir araya gelerek maske satışı için yeni bir yol haritası belirledi.

Belirlenen yeni düzenlemeye göre, maskeler eczanelerin yanı sıra marketlerde de satılabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayına sunulacak olan düzenlemeye göre, maske ücretleri üst limiti ise 1 TL olacak.

Korona virüs süresince uygulanan stokçuluk ve fahiş fiyat artışı uygulayan işletmeleri denetleyen Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, maske ücretleri için de sıkı denetime başlayacak. Alım gücü olmayanlara maske dağıtımı ücretsiz olarak sürecek. Vatandaşlar, 1 TL fiyatın üzerinde satış yapanları ihbar edebilecek.

Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı Erdoğan Çolak, cerrahi ve bez maskelerin sağlık otoritesince belirlenecek tavan fiyatla satılmasının uzun süredir talepleri olduğunu belirterek “Yeni fırsatçılara ve koruyuculuk taşımayan maske satanlara açık kapı bırakmamak için, ücretli maskelerin sadece eczanelerden verilmesi şart” açıklamasında bulundu. Bugüne kadar eczanelerden 55 milyona yakın maske dağıtımı yapıldı.

Ticaret Bakanlığından yapılan yeni açıklamada maske satış noktaları da belli oldu. Açıklamada “Cerrahi maskeler, adedi dâhil 1 (bir) Türk Lirası olacak şekilde tüketicilerin satışına sunulacaktır. Bu fiyatın üzerindeki satışlar fahiş fiyat olarak değerlendirilecektir.” dedi.

Bununla birlikte 8 Mayıs’tan itibaren ilk olarak İstanbul’da maske satışları başlayacak. Daha soran salgının en yoğun görüldüğü yerlerde satışlar başlayacak. Maskeler standart 50’li paketlerle satılacak. Daha sonradan 10’lu paketlerin satışına da geçilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

0
9 hisseleri

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı