10
1 Paylaş, 10 Puanlar

           AŞK YAŞARKEN YAZILMAZ

Uzun zaman oldu bir şeyler karalamayalı. Beni yazmaya iten sebepler genelde acı ya da özlem. Bunlar yoksa bende de tık yok. Diyeceksiniz ki yazmaya mecbur musun? Değilim de, işte bekleyenler oluyor sanırım. Acıyı yazan adamın, âşık olunca destanlar yazacağını sanıyorlar. Ne güzel olanı anlatabilirim, nede anlatmak isterim. Seni seviyorum cümlesini bile kolay kullanabilen biri olmadım hiç. Sevgim taşsa da bende cümleler fakir.

İnsan bir kere sever diyorlar ya, yanlış bence. Bu düşünce niye var anlamış da değilim. Aynı acıya defalarca ağlayan, üzülen insan, aynı şeye tekrar tekrar gülemediği için mi? Belki de. Aynı kemik aynı yerden tekrar tekrar kırılabiliyorsa, aynı ten defalarca aynı yerden yanabiliyorsa, aynı kalp aynı yerden tekrardan yanarda, severde, kırılır da. Ta ki insanın artık gücü tükeninceye kadar, kısaca insan vazgeçene kadar. Ama siz yine de vazgeçmeyin.Çünkü sevmekten vazgeçilmez. Bir gün biri çıkar sizin suratınızı sizden iyi bilir. En basiti çenenizi bile öyle bir anlatır ki  Leonardo Da Vinci tablosu sanırsınız  kendinizi, aynada bakakalırsınız. Çenenizin kıvrımını, çukurunu, gamzesini.

Burada dikkat edilmesi gereken şey birinin diğer tarafa aşkını daha önceden biliyorsanız aynısını bekleme gafletine düşmeyin. Çünkü sizin gördüğünüz aşkı değil, o aşkın acısıydı. Acı çektirmek istiyorsanız da o başka. Bekleyin tabi.

 

Unutmayın: ateşin yanarken dumanı tütmez, sönerken tüter.

Nasıl mı severim ben? Sevilen tarafın asla benden gidemez, beni asla bırakamaz dedirtecek kadar severim. Bundandır ne gittiklerim anlayabildiler ne de benden gidenler. Herkes hala varım sanıyor, artık kaç yerde aynı anda varsam.

 

Yalandan nefret ediyorum ya ben, söylenince çöküyorum ya hani? Söyleyen de beni yaraladı falan sanıyor ya, yalan söyleyen içimde can çekişiyor sen aslında kendi can çekişmeni görüyorsun o an bende.

 

Sözde güzel bir şeyler yazacaktım olmadı yapamadım yine. En iyisi ara vermek biraz yine.

Ben güzel şeyleri yazacak adam olmadım hiçbir zaman, ben güzel şeyleri yaşatan adam oldum. Ben, fotoğraf karelerine çakma mutluluk pozları verdiren adam değil, gözleri güldüren adam oldum. Bunu er ya da geç konunun muhatabı herkes gördü. 

O yüzden ya aşkı benle yaşayacaksın, ya da ardından yazdıracaksın. Ya yaşarken gülecek ya da okurken ağlayacaksın. 

Yazarın şarkı tavsiyesi : Cüneyt TEK: KURŞUN

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

10
1 Paylaş, 10 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
10
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
13
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Ahmet KARADAYI

Platin

6 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Evet laf sokmalı değil isyansız ama her kelime benim kalbime bi ok oldu o yüzden acı geldi bana…

  1. Emeğinize sağlık yüreğinize sağlık..ara vermenizi gerektirecek bi durum göremiyorum almak isteyen kendine düşeni alır sizde rahatlamış olursunuz😊bu tabi benim düşüncem

    1. Teşekkür ederim. Rahatlamak için kimsenin beynini gönlünü 😊yormaya gerek yok daha güzel zararsız rahatlama yöntemleri denerim. Sizin güzel yazılarınızi bekliyoruz

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı