SON DAKİKA

Pınarbaşı Azdavay Yolları

love
Pınarbaşı Azdavay Yolları

Bu haftaki blog yazımız biraz kısa ama maceralı olacak. Çok merak ettiğim ama zaman yetersizliğinden bir türlü gidemediğim Kastamonu Pınarbaşı yolculuğuna çıktım. Yol istikameti olarak BARTIN ULUS KASTAMONU güzergahını seçtik 4 arkadaş. Şoför ben olduğum için manzaranın tadını onlar kadar çıkaramadığım gibi bütün yorgunluğu bana kaldı.

Kahvaltı yapmadan yola çıktık, yolda doğayla beraber yaparız diye. Ulus ilçemiz ile Kastamonu arasında soğuksu çesmesi diye gecen bir yerde kahvaltı için durduk sabahın 8′ inde. Durmak ki ne durmak rakım 1030 hava buz üşüye üşüye acele ile kahvaltıyı yaptık. Pınarbaşı’na ulaştığımızda Horna Kanyonu’na kapalı olduğumuz için giremedik. Ilıca Şelalesi’ne gittik muhteşem huzur verici bir yer. Sonrasında ÇATAK KANYONU’na geçelim dedik ama ne geçmek. Kılavuzu karga olanuın misali arkadaşlara uyup yolu kaybettik. 21 kilometrelik yolu 50 kilometre ve dağın içinden çok bozuk yollarda yolda toplam 4 kişiye rast gelerek geçirdik. Bu 4 kişinin ikisi Ordu’lu aile, adres sorduk bilen yok. İleride 2 kişi sırt çantalı gelen birileri vardı onlarda yabancı turist çıktı.

Ve on saniye fark la 12-15 domuz sürüsünün altında kalmaktan kurtulduk. Ani bir fren el geri viteste önümden geçmelerini bekledim. Çok büyüktüler bir iki yavru domuz dışında.

Sonrası mı AZDAVAY ÇATAK KANYONU muhteşem.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Ekim 2019, 12:13

Kestane Peşine Düşen İkili

Kestane peşine düşen ikili ne diye soracak olursanız hemen hızlıca açıklıyorum. Alemnedio ekibi olarak artık blog yazılarımız haftalık olarak paylaşımını gerçekleştireceğiz. Şimdi gelelim alemnedio ekibinin ilk blog yazısına bizler bu hafta Bartın’ın Amasra ilçesine ait kestane ormanına gitmeye karar verdik. Peki bu karar nasıl gerçekleşti birazda onu konuşalım. Kestaneyi seven...

Devamını Görüntüle