SON DAKİKA

Pınarbaşı Azdavay Yolları

love
Pınarbaşı Azdavay Yolları

Bu haftaki blog yazımız biraz kısa ama maceralı olacak. Çok merak ettiğim ama zaman yetersizliğinden bir türlü gidemediğim Kastamonu Pınarbaşı yolculuğuna çıktım. Yol istikameti olarak BARTIN ULUS KASTAMONU güzergahını seçtik 4 arkadaş. Şoför ben olduğum için manzaranın tadını onlar kadar çıkaramadığım gibi bütün yorgunluğu bana kaldı.

Kahvaltı yapmadan yola çıktık, yolda doğayla beraber yaparız diye. Ulus ilçemiz ile Kastamonu arasında soğuksu çesmesi diye gecen bir yerde kahvaltı için durduk sabahın 8′ inde. Durmak ki ne durmak rakım 1030 hava buz üşüye üşüye acele ile kahvaltıyı yaptık. Pınarbaşı’na ulaştığımızda Horna Kanyonu’na kapalı olduğumuz için giremedik. Ilıca Şelalesi’ne gittik muhteşem huzur verici bir yer. Sonrasında ÇATAK KANYONU’na geçelim dedik ama ne geçmek. Kılavuzu karga olanuın misali arkadaşlara uyup yolu kaybettik. 21 kilometrelik yolu 50 kilometre ve dağın içinden çok bozuk yollarda yolda toplam 4 kişiye rast gelerek geçirdik. Bu 4 kişinin ikisi Ordu’lu aile, adres sorduk bilen yok. İleride 2 kişi sırt çantalı gelen birileri vardı onlarda yabancı turist çıktı.

Ve on saniye fark la 12-15 domuz sürüsünün altında kalmaktan kurtulduk. Ani bir fren el geri viteste önümden geçmelerini bekledim. Çok büyüktüler bir iki yavru domuz dışında.

Sonrası mı AZDAVAY ÇATAK KANYONU muhteşem.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Ekim 2019, 23:20

Doğum Günümüz Kutlu Olsun

Zaman bir su misali akıp giderken  AlemNedio ile yola çıkalı 1 yıl oldu. Yayın hayatımıza 29 ekim 2018 de başlamıştık. 29 ekimi seçmemizin iki nedeni vardı. Birinci nedeni kurucu adminimizin doğum günü ( BU ARADA DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN SEVGİLİ ADMİNİM OKURSAN TABİ 🙂 ) İkinci nedeni tabi ki CUMHURİYETİMİZİN...

Devamını Görüntüle