SON DAKİKA

Ankara’da Tren Kazasında Ölü Ve Yaralılar Var

cry
Ankara’da Tren Kazasında Ölü Ve Yaralılar Var

Sabahın erken saatlerinde ANKARA KONYA seferini yapan tren kaza yaptı.Ankara-Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin, Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda kaza yaptı. Ankara Valisi Vasip Şahin, başkentteki Yüksek Hızlı Tren kazasında 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 43 kişinin yaralandığını bildirdi. Vali Şahin, tren kazasının Yüksek Hızlı Tren’in aynı güzergahta yol kontrolü yapan kılavuz trene çarpması sonucu meydana geldiğini açıkladı.
ANKARA VALİSİ ŞAHİN: 43 YARALI VAR VE 4 VATANDAŞIMIZI KAYBETTİK’
Ankara Valisi Vasip Şahin Ankara’daki meydana gelen YHT kazasına ilişkin açıklamada bulundu. Vali Şahin, Ankara-Konya seferini yapan YHT’nin kılavuz diye tabir edilen kontrol treni ile çarpıştığını kaydetti. Ekiplerin olayın meydana gelmesinin hemen ardından olay yerine geldiklerini belirten Şahin, ”Ekiplerimiz hemen buraya sevk edildi. Şu an 43 yaralı var ve 4 vatandaşımızı kaybettik. Ekiplerimiz hala kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Umudumuz daha fazla ölü sayısının olmaması” ifadelerini kullandı. ”Kazanın nedeni konusunda teknik inceleme yapıldıktan sonra arkadaşlarımız detaylı bilgiler verdiğinde sizlerle paylaşacağız” ”Ekiplerimizin çalışması neticelenince çok daha net ve kesin rakamı paylaşacağız” diyen Şahin, ”Şu anda 112, iftaiye, AFAD ekiplerimiz dört bir koldan süratle çalışıyorlar. Bulunan mevkide çalışmaların tek tek yürütülmesi gerektiği için arkadaşlar hassasiyet gösteriyorlar. Teknik incelme devam ediyor. Kazanın nedeni konusunda teknik inceleme yapıldıktan sonra arkadaşlarımız detaylı bilgiler verdiğinde sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Aralık 2018, 16:46

Bir Başarılı Atış yapan 1 Kilo Altın Kazanacak

Antalya’da düzenlenecek olan golf turnuvasında, tek vuruşta topu deliğe sokan yarışmacı 1 kilo altın kazanacak. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Maxx Royal Cup’un finali yarın başlayacak.Turnuvanın ikinci günü sekizinci çukurda tek atışta hedefi bulan (hole in one) oyuncu 1 kilogram altın kazanacak. 116 yarışmacının katıldığı turnuvada büyük ödüle kimin ulaşacağı merakla...

Devamını Görüntüle