SON DAKİKA

YouTube Kullanıcılarına Üzücü Haber Geldi

sad
YouTube Kullanıcılarına Üzücü Haber Geldi

YouTube, PlayStation, Netflix İnternet altyapısını sağlam tutmak ve kaynakları gereksiz tüketmemek adına YouTube’un görüntü kalitesi Avrupa’dan sonra dünya genelinde düşüyor. Türkiye’de görüntü kalitesi düşecek anlamına geliyor.

Bu kararını dünya genelinde uygulamaya başlıyor.

YouTube’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada devletlerle yakından çalışıldığı ve bu süreçte internet trafiğinde kendilerinden kaynaklanan yoğunluğun azaltılmasının hedeflendiği vurgulanırken, krizin küresel çapta etkin bir şekilde devam etmesi nedeniyle dünya genelinde böylesi bir önlemin alınacağının altı çizildi.

Sony de benzer bir karar alarak PlayStation servislerinde indirme kotası getirdi. PlayStation Store üzerinden herhangi bir oyun indirmeye çalıştığınızda artık daha düşük hızlarla bu işlemi yapabiliyorsunuz.

İnternetin hiç olmadığı kadar hayati bir öneme sahip olduğu bugünlerde internetin kaynaklarını gereksiz tüketmemek adına şimdilik birkaç şirket adım atarken, krizin sürmesi halinde aralarına yeni platformlar da katılacak gibi görünüyor.

Başlıklar: , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Mart 2020, 00:48

İki Şehidimiz Var BAŞIMIZ SAĞOLSUN TÜRKİYEM

İki Şehidimiz Var BAŞIMIZ SAĞOLSUN TÜRKİYEM .Bahar Kalkanı Harekatında Şehit düşen askerlerimize Allah’tan rahmet acıları ailelerine başsağlığı diliyorum. BAŞIMIZ SAĞOLSUN TÜRKİYEM

Devamını Görüntüle