Ucuza Isınmak: Kışlar geldi evler soğumaya kombiler yanmaya başladı peki evimizi daha ucuza ısıtmamız mümkün mü? Bu sorunun cevabını sürekli merak ettiğimiz olur. Bu yazımızda evinize kışa hazırlamak için bazı ipuçları vereceğiz. Evimizi daha iyi nasıl ısıtırız sorusun cevabını gelin şimdi bakalım.

*Kış için evinizi hazırlarken kendinizi de ihmal etmeyin. Üşüdüğünüz zaman ısı derecesini arttırmak yerine daha sıkıca giyinerek daha ekonomik bir kış geçirebilirsiniz.*Evde kendi kendinize ısınma yollarından birisi de sıcak su torbası kullanmaktır. Sıcak su torbası, daha ziyade bel ağrısı gibi sağlık sorunları çekenlerin yaygın olarak kullandığı bir ürün olmakla birlikte soğuk havalarda ısınmak için de oldukça pratiktir.

*Evde vakit geçirirken muhtemelen hareketsiz kalır ve dolayısıyla vücudumuz enerji harcamadığından üşümeye başlarız. Kalın giyinmek dışında da bedenimizi ısıtmanın bir yolu kış mevsimine uygun sıcak içecekler içmektir. Sıcak içecekler yalnızca anlık olarak sıcak tutmaz, aynı zamanda vücudumuzun soğuğa karşı direnç göstermesini sağlar.

*Yerden ısıtmalı sistemler de hem dairenizi ısıtmak hem de yerden gelen soğuğu önlemek açısından oldukça başarılı bir düzenektir. Düşünsenize kim yere bastığında sıcacık bir zemine temas etmek istemez?*Evi ısıtmanın sayamayacağımız kadar çok yolu olmakla birlikte en masrafsız ve sağlıklı yolu hiç şüphesiz doğal gün ışığıdır. Özellikle kış mevsiminde günün sınırlı saatlerinde güneş ışığından yararlanabildiğimiz düşünülürse mümkün olduğunca bu ışıktan faydalanmak gerekir.

Her zaman üşüdüğünüzde hareket ederek ve biraz da kalın giyinerek doğal gazdan tasarruf edebilirsiniz. Çok az üşümeniz de dahi kombinin ayarını açarsanız tasarruf uzak cebinizin düşmanı olursunuz.Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
yönetim

Platin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı