6
6 Puanlar

BUNDAN YILLAR YILLAR ÖNCE (DEĞİL TABİKİ 15 SENE ÖNCE) BİR PRENSES DOĞMUŞ

Bu yazının en güzel yazım olması lazım ama uzun zamandır düşündüğüm halde daha ne yazacağımı bile bilmiyorum. Çünkü bu yazının ithaf edildiği kişi benden hep güzel, pozitif yazılar istiyor. Ama gel gelelim hayatı olumsuzluklar üzerine kurulu olan ben, güzel şeyler yazamıyorum.

Hayatımda olan ender güzelliklerden bir tanesi PRENSES. Kim bu herkesin merak ettiği Prenses? Genelde soranlara verdiğim çok basit ama özünde bir cevap ‘KARDEŞTEN ÖTE’ biri. Yıllar yıllar önce meraklı bakışlar içinde beni dinleyen topluluğun içinden biri. Herkesin hayran hayran gözümün içine baktığı yerde, herkesi konuşmamla avucumun içinde aldığım bir zamanda, ben ukalayım dediğimde ‘İNSANIN KENDİNİ BİLMESİ GÜZEL BİR ŞEY’ deyip beni ilk ve son kez kapak yapan biri. İşin garibi yıllardır kendisi de bilmiyor o cümleyi nasıl kurduğunu.

Kardeşten öte derken inanın abartmıyorum. Yıllar önce çok merak ederdim kız kardeşim olursa nasıl olur, hangi günahsızın başı nasıl yanar diye. Kız kardeşim nasıl olurun cevabı benim için prenses. Tek şey hariç hayalimdeki gibi kız kardeş. O tek şey de ne mi, o da bizde kalsın değil mi?

Prenses; zorda kaldığımda güç bana, kurumuş toprağıma yağmur, cansız kaldığımda nefes bana. Kişiliğimde en büyük sahip olduğum şeydir özgüvenim, kaybettiğimde kazanmamı sağlayan tek güç bu dünyada. Benim uzun süredir geçmişim, kısmen gençliğim. Acılarımda o var, anılarımda o. İlk tanıştığım herkesin ilk duyduğu isim. Aramızda kalsın ama galiba benim yüzümden baya bir küfüre, kıskançlığa, nefrete maruz kalmış biri.

O beni eleştiren biri, bütün yanlışlarımı günahlarımı bilip buna rağmen beni hala seven biri. Güzel gözlüm, yâda abim diye mesajlarına başlamaktan asla vazgeçmeyenim. Abim diye kayıtlıyım telefonunda, abi, falanca abi vs diye değil.

O yazılarla asla anlatamayacağım kadar özel ve güzel biri. Herkesin vazgeçip bırakıp gittiği yerde o bir yerlerde bekleyenim oldu benim.

O BENDEN VAZGEÇMEYENİM, ÖZGÜVENİM, GEÇMİŞİM, GEÇMEYENİM, ŞİFAM, NEFESİM, GAZ VERENİM, İTİCİ GÜCÜM, SESİYLE HAYATA DÖNDÜĞÜM, SEVDİĞİM, SEVDİĞİNİ BİLDİĞİM, GÜVENDİĞİM, GÜVENDİĞİNİ BİLDİĞİM, GÜZELLİĞİM, KIZDIRMAYI ÇOK SEVDİĞİM, KARDEŞTEN DE ÖTE BİLDİĞİM.

Doğum günün kutlu olsun abisinin BİTANESİ, PRENSESİ, CAN BİLDİĞİ.

Bu yazının şarkı tavsiyeleri YILDIZ TİLBE : DELİKANLIM 🙂

DOĞUŞ : HERBİŞEYİM


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

6
6 Puanlar

Tepkinizi emoji ile gösterin

Çok Güldüm Çok Güldüm
0
Çok Güldüm
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Sevdim Sevdim
4
Sevdim
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Kusacam Kusacam
0
Kusacam
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Ahmet KARADAYI

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Choose A Format
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular sorabilirsiniz
İçerik Ekle
Görseller ile Biçimlendirilmiş Metin Hazırlayabilirsiniz
Bilgi yarışması
Bilgi amaçlı doğru ve yanlış cevapları olan sorular hazırlayabilirsiniz
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapabilrsiniz
Liste
Klasik İnternet Listesi
Geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Oluştur
Görsel
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı